O mnie

Jestem studentem dietetyki i absolwentem kierunku elektroradiologia na Medycznym Studium Zawodowym im. Stanisława Liebharta w Lublinie. Od lat pasjonuje mnie endokrynologia oraz korelacje między żywieniem, stylem życia i hormonami. Swoją przygodę zaczynałem jako nastolatek cierpiący na silne problemy jelitowe, z którymi nie udawało mi się wygrać. Na pomoc przyszła dieta, która całkowicie pozwoliła mi ustabilizować stan moich jelit. Zafascynowany jej skutecznością zacząłem zgłębiać mechanizmy działania ludzkiego organizmu oraz ścieżki, w jaki sposób to, co jemy wpływa na pracę jelit, hormonów, mózgu i innych organów. Zgłębiałem i dalej zgłębiam swoją wiedzę o ludzkim organizmie na licznych kursach, konferencjach czy szkoleniach w kraju i za granicą, których odbyłem już kilkadziesiąt. W wolnych chwilach czytam medyczną literaturę, badania naukowe oraz studiuję na kierunku dietetyka. Moja praca jest dla mnie jednocześnie wielką pasją. W swojej praktyce pracuje głównie z kobietami z problemami takimi jak PCOS, endometrioza, zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej, zaburzenia miesiączkowania, hiperandrogenizm, zaburzenia owulacji i niepłodność, problemy z tarczycą, jelitami (IBS, SIBO, SIFO, IMO), chroniczne zmęczenie i brak energii.

Lata pracy i doświadczenia ukształtowały (i dalej kształtują) mój pogląd i filozofię: Człowiek jest maszyną psycho-neuro-immuno-endokrynologiczną, co oznacza, że nasze różne gospodarki i płaszczyzny wpływają na siebie wzajemnie i źródło problemu nie zawsze leży tam, gdzie pojawia się objaw. Wyznaje holistyczne podejście do człowieka oparte na EBM, czyli medycynie opartej na faktach. Nie mówię, że dieta wszystko wyleczy – stanowi natomiast FUNDAMENT i PODSTAWĘ naszego zdrowia, którymi ZAWSZE WARTO się zająć. Z wieloma zaburzeniami oczywiście jesteśmy w stanie poradzić sobie tylko dietą i zmianami w stylu życia, ale zdarza się, że dana osoba wymaga konsultacji lekarskiej czy psychologicznej i wdrożenia farmakoterapii, o czym oczywiście decyduje lekarz.

Prywatnie jestem człowiekiem ciekawskim i wiecznie głodnym wiedzy, podróżnikiem – kocham podróżować przez świat z plecakiem, zwiedziłem już kilkadziesiąt krajów na całym świecie. Jestem również miłośnikiem turystyki wysokogórskiej i aktywnego trybu życia. Kocham książki, naturę, psychologię, rozmowy na poziomie, dobrą czarną kawę z grzybami i szybką jazdę na nartach. Fascynuje mnie biohacking i metody optymalizacji wydajności ludzkiego organizmu. Cieszę, się każdym dniem i najmniejszymi rzeczami! Jestem człowiekiem uśmiechniętym, a z tych złych cech znajomi mówią, że trochę za bardzo cięty język i szczypta sarkazmu jest gdzieś dodana do tej mieszanki!

Zapraszam do mojego świata hormonów:)  Dbajcie o siebie!